Ультразвукова діагностика шкіри

  Завдяки наявності високочастотних ультразвукових технологій можна оцінити доброякісні та злоякісні ураження шкіри в епідермісі, дермі та підшкірно – жировій тканині, а також кровоносні судини, близько розташовані до шкіри та безпосередньо в утворі.

  Дане обстеження впливає на продуктивність хірургічних або нехірургічних процедур , допомагає обрати тактику ведення наявних утворів (хірургічне видалення, косметичне лікування чи спостереження).

  Перевага даного методу є можливість виявити утвори шкіри глибиною від 0,1мм, в порівнянні з такими методами як МРТ чи КТ, які не візуалізують утворів таких малих розмірів.

  Анатомія

  In vivo, нормальна шкіра виготовлена з трьох шарів: епідермісу (товщина 0.06-0.6 мм) на самій зовнішній поверхні; нижня дерма (товщина 1-4 мм), що складається з сполучної тканини, нервів, крові та лімфатичних судин, залоз, тучних клітин, фібробластів, гістіоцитів тощо; і підшкірні тканини (товщина 5-20 мм), переважно з жировій клітини, що забезпечує подушку між основною кісткою та дермо-епідермальними шарами.

  Показання

  USG застосовується при оцінці доброякісних і злоякісних новоутворень, запальних захворювань, інфекційних захворювань, а також на форумі косметичної дерматології.

  Поточні покази для узд в дерматології :

  • вимірювання товщини, глибини,структури утворення та оцінки меж шкірних пухлин;
  • спостереження після операції, кріотерапії та лазерної терапії (наприклад, злоякісна меланома, базально-клітинна карцинома, внутрішньо-шкірні метастази,гемангіома, фіброма, ліпома,себорейні бородавки).
  • моніторинг курсу та терапевтичної ефективності лікування захворювань з склерозом шкіри (наприклад, склеродермії, подібних захворювань), набряковий (наприклад, ліподерматосклероз) та хронічних запальних дерматозів (наприклад, псоріаз).
  • оцінка загоєнням ран, шрами та спостереження за локалізованими опіковими ураженнями;
  • оцінка екзогенних компонентів, таких як сторонні тіла та косметичні наповнювачі шкіри;
  • оцінка перед та після проведення косметологічних ін’єкцій (локалізація та стан введеного препарату, місця міграції, постін’єкційні ущільнення та ускладнення).

  Автор: Мота І.С.