Розрахунок ризиків хромосомних аномалій

    Розрахунок ризиків хромосомних аномалій в першому триместрі вагітності, зазвичай відомий як комбінований тест (Combined First Trimester Screening). Цей тест об’єднує інформацію з трьох джерел: результати ультразвукового скринінгу, вимірювання товщини потиличної складки (nuchal translucency), аналіз крові матері для визначення біомаркерів.

    Це найбезпечніше та найточніше обстеження вагітних для визначення ступеню ризику хромосомних аномалій плода. Дослідження здійснюються згідно вимогам визнаної в світі Фундації Медицини Плода (Fetal Medicine Foundation, FMF), Лондон, Англія.

    Мета обстеження:

    • надати лікарям ранні та найточніші дані для спостереження за перебігом вагітності;

    • даний метод допомагає знайти понад 90% плодів з синдромом Дауна, 97% трисомій 18, близько 40% вад розвитку серця та деякі інші вади розвитку;

    • зменшити неспокій батьків, щодо здоров’я їхньої дитини, а також кількість невиправданих додаткових обстежень та втручань.

    Як це проводиться?

    За один день в терміні вагітності 12 тиж. (11тиж. – 13 тиж. 6 дн.): спочатку ми проведемо ультразвукове обстеження, для підтвердження відповідного терміну обстеження і визначення ультразвукових маркерів. В лабораторії поруч, Вам візьмуть аналіз крові на визначення біомаркерів.

    Коли будуть готові результати, за допомогою спеціальної комп’ютерної програми проводиться розрахунок особистих ризиків кожної вагітної індивідуально щодо можливих хромосомних аномалій у її плода на основі:

    • ультразвукових та біохімічних маркерів хромосомних анамалій плода (УЗД плода, β-hCG , РАРР-А сироватки крові)

    • особистих даних вагітної (вік, вага, шкідливі звички, перенесені захворювання та ін.)

    Підготовка до обстеження

    Вагітна жінка має бути натще з ночі. Дозволено пити тільки воду.

    Важливо відзначити, що комбінований тест – це скринінговий тест, і його результати не є діагнозом. У випадку позитивного результату або високого ризику може бути рекомендовано провести додаткові дослідження, такі як амніоцентез чи хоріонічна віллусна біопсія, для отримання більш точної інформації.

    Не зважаючи на це, Європейська асоціація лікарів акушер-гінекологів радить усім вагітним жінкам, незалежно від їх стану здоров’я та віку, проводити комбінований тест оскільки понад 80% дітей із синдромом Дауна народжуються в звичайних родинах у здорових жінок, молодших за 35 років.

    Обумовлено це тим, що внаслідок своєї молодості й доброго здоров’я вони ще не замислюються щодо можливих сумних проявів життя.
    В клініці УЛЬТРАМЕД Ви можете пройти обстеження з приводу вагітності, а також розрахувати ризик хромосомних аномалій першого триместру.