Еластографія

    Одним з головних джерел інформації про стан м’яких тканин організму є їхні механічні властивості (пружність, щільність, еластичність). Якщо в тканинах відбуваються патологічні процеси, то вони супроводжуються значними змінами в структурі органу, утворюється локальне підвищення щільності і знижується здатність до еластичності під час компресії.

    Саме на цій властивості і заснований метод уточнюючої діагностики, як ультразвукова еластографія.

    Еластографія – це нетравматичний метод обстеження, що вимірює еластичність тканин у тілі. Метод використовується для оцінки жорсткості тканин, зокрема молочної залози, щитовидної залози та інших органів.

    Еластографія проводиться під час ультразвукової діагностики. На тканину, яка досліджується, проводиться додатковий натиск. Неоднорідні елементи тканин мають відмінну еластичність, тому по-різному реагують на компресію.

    Еластографія виявляє ступінь щільності тканини, яка на екрані помічається різними кольорами. Синім – найбільш щільні ділянки, червоним – середньої щільності, зеленим – ділянки зі змішаною еластичністю. Найщільніші ділянки викликають онконастороженність і вимагають подальшої вже інвазивної діагностики (пункції).

    В Клініці УЛЬТРАМЕД Вам проведуть оцінку жорсткості тканин (еластометрію, еластографію) під час обстеження молочних залоз та щитовидної залози в обовʼязковому порядку. За наявністю показів зроблять еластографію печінки, або проведуть пункцію вузлів щитовидної залози.

    Еластографія молочної залози

    Враховуючи, що рак молочних залоз за останні 10 років виходить на перші позиції серед онкозахворюваності жіночого населення, актуальність діагностики раку на ранніх стадіях найголовніше завдання суспільства. Еластографія молочних залоз показана всім жінкам без виключення, адже навіть найменший пухлинний утвір вимагає дослідження з компресією.

    Включення еластографії в ультразвукову діагностику молочних залоз дає можливість:

    • дати оцінку утворам діаметром менш ніж 2-2,5 см;
    • провести достовірну оцінку стану регіонарних лімфатичних вузлів;
    • зменшити рівень необгрунтованих біопсій;
    • проводити контрольні огляди через короткі часові інтервали.

    Еластографія щитовидної залози

    В ендокринології еластографія підвищує специфічність традиційного ультразвукового обстеження і дозволяє з більшою точністю виявити проблемні вогнища.

    При обстеженні щитовидної залози застосування компресійної еластографії дає можливість:

    • відрізнити доброякісні вузли від злоякісних;
    • провести пункцію безпосередньо ділянки ущільнення (зниження ризику післяпункційного ускладнення);
    • оцінити стан регіонарних лімфовузлів;
    • знизити число необгрунтованих біопсій.