Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія (ТАБ)

Тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія щитовидної залози відбувається під контролем УЗД з метою точності забору матеріалу із вузла та уникненнія травматизації.

Пункція не вимагає спеціалізованого інструментарію, виконується за допомогою звичайних ін’єкційних голок за методом «free hand»( вільна рука). Метою забору є аспірат (тканина вузла) для цитологічного дослідження.

Результат пункції дає лікуючому лікарю  подальшу тактику ведення лікування : спостерігати, оперувати або лікувати консервативно.  Пункція щитовидної залози дозволяє  визначити – злоякісний або доброякісний утвір в щитовидній залозі, чи є покази до оперативного втручання і який має бути об’єм операцій.

Покази до проведення  ТАБ:

  • Наявність в щитовидній залозі підозрілих по структурі та формі вузлів (розмір не має значення);
  • наявність змінених регіональних лімфатичних вузлів.

Процедура пункціі займає до 15 хв і не потребує спеціальної підготовки. Час забору матеріалу може збільшитись  в залежності від кількості вузлів. Точність дослідження  90 %. Місце проколу протирають спиртом , вводять голку, відсмоктують біоптат і наносять на предметне скло для подальшого вивчення.  Щоб уникнути хибного забору, спочатку оцінють якість забраного матеріалу за допомогою первинного мікроскопічного дослідження. Цитологічне  дослідження біптату проводиться в лабораторії Національного інституту раку м. Киів.  В медичному центрі «Ультрамед» пунктуються вузли розміром від 5 мм.

Переваги пункції в її низькій травматичності, швидкості отриманого результату, можливості провести процедуру в амбулаторних умовах, відсутністю ускладнень.  Після процедури швидкий відновлювальний період,  пацієнт повертається до нормального життя вже через 15 хв. Місце проколу заклеюють бактерицидним пластирем.  

запис на обстеження

Пункція щитовидної залози не має абсолютних протипоказів.  Основна умова проведення пункції це  задовільний стан пацієнта.  Не рекомендується проведення забору біоптиту пацієнтам з гострою респіраторною інфекцією, ангіною, психічних порушеннях, недавно перенесених операціях, хворих у важкому стані.