Пункційна біопсія вузлів щитовидної залози з молекулярно-генетичним обстеженням

Вузли в щитовидній залозі під час ультразвукового дослідження виявляють у 50% населення. Із них тільки 5-7% всіх вузлів є злоякісними. Все решта являють собою доброякісні пухлини або непухлинні колоїдні вузли.

Традиційно, для підтвердження раку щитовидної залози використовують цитологічне дослідження фрагменту тканини із вузла, що отримали під час пункції з ультразвуковою навігацією. Однак у 20% біопсій існує достатньо велика доля так званих «невизначених вузлів». Саме в цій категорії може виявитися нерозпізнаний фолікулярний рак, фолікулярний варіант папілярного раку, або навпаки, доброякісна фолікулярна пухлина, або проліферуючий зоб.

Тому довгий час всі пацієнти з «невизначеними вузлами» цитологічного дослідження направлялись в хірургію для подальшого лікування. При чому об’єм хірургічного втручання без остаточного уявлення про природу вузла практично неможливо спрогнозувати.

Відкриття нового класу молекул РНК-мікро РНК (міРНК) зробило переворот в уявленні про можливість диференційної  діагностики пухлин, в тому числі пухлин щитовидної залози.

Кожний тип пухлин характеризується унікальним набором міРНК, специфічним кодом, який можна виявити чуттєвими методами, що базуються на полімеразній ланцюговій реакції. Для цього розроблена діагностична панель на основі міРНК, що дозволяє з високою точністю визначити – є рак, або він відсутній. Саме на цьому базується молекулярно-генетичне обстеження вузлів щитовидної залози.

запис на обстеження

В медичному центрі «Ультрамед» можна зробити пункційний забір матеріалу для подальшого молекулярно-генетичного дослідження, яке проводиться на базі лабораторії «ДІЛА» м. Киів.