Скринінгове обстеження вагітних

Клініка одного дня для оцінки ризику Аномалій

Що таке Клініка Одного Дня оцінки ризику Аномалій (КОДА)?

Це найбезпечніше та найточніше обстеження вагітної для визначення ступеню ризику хромосомних аномалій плода. Дослідження здійснюються згідно вимогам визнаної в світі Фундації Медицини Плода (Fetal Medicine Foundation, FMF), Лондон, Англія.

Яка мета обстеження?

  • надати лікарям ранні та найточніші дані для спостереження за перебігом вагітності;
  • даний метод допомагає знайти понад 90% плодів з синдромом Дауна, 97% трисомій 18, близько 40% вад розвитку серця та деякі інші вади розвитку;
  • зменшити неспокій батьків, щодо здоров’я їхньої дитини, а також кількість невиправданих додаткових обстежень та втручань.

Що і коли проводиться?

За один день в терміні вагітності 12 тиж ( 11 тиж. – 13 тиж. 6 дн.):

За допомогою спеціальної комп’ютерної програми проводиться розрахунок особистих ризиків кожної вагітної щодо можливих хромосомниї аномалій у її плода на основі:

  • ультразвукових та біохімічних маркерів хромосомних анамалій плода (УЗД плода, β-ХГЛ , РАРР-А сироватки крові)
  • особистих даних вагітної (вік, вага, шкідливі звички, перенесені захворювання та ін.)

Записатися на обстеження

Кому рекомдоване дане обстеження?

Європейська асоціація лікарів акушер-гінекологів радить проводити усім вагітним жінкам, незалежно від їх стану здоров’я та віку, оскільки понад 80% дітей із синдромом Дауна народжуються в звичайних родинах у здорових жінок, молодших за 35 років.

Обумовлено це тим, що внаслідок своєї молодості й доброго здоров’я вони ще не замислюються щодо можливих сумних проявів життя.