Дерматоскопія

Дерматоскопія широко застосовується в дерматології, дерматоонкології, трихології, косметології.

Процедура дослідження передбачає використання дерматоскопа – оптичного пристрою. Цей сучасний засіб дає можливість визначити шкірні покрови й виділити ризики переродження новоутворів, змін кольору, форми, границь пігментних новоутворів і стану судин.

Основним завданням дерматоскопії є діагностика новоутворів з високим ризиком переродження в злоякісні. Завдячуючи дерматоскопії лікар дерматолог визначає необхідність виконання інвазивної процедури – пункції. Остання дозволяє визначити клітинний склад і визначити ризики раку.

Лікар дерматолог в нашому закладі «Ультрамед Плюс» може визначити на ранніх етапах процес переродження доброякісних новоутворів в злоякісні, що значно зменшує вірогідність метастазування і підвищує шанси на повне одужання.

Процедура широко застосовується не тільки в дерматології, але й в косметології. З її допомогою лікар може провести загальну оцінку стану шкіри, визначити початкові ознаки вікових змін.

Дерматоскопія знижує рівень інвазивних процедур для шкіри, адже до її появи використовували тільки гістологічні маркери, які потребували втручання і порушення цілісності новоутвору. З появою апаратної діагностики, дерматологи відмовились від невиправданих інвазій.

Що можна побачити на дерматоскопії

• Зміну, форми кольору доброякісних утворів
• Структурні зміни
• Запальні процеси
• Порушення малюнку шкіри

Дерматоскопія проводиться без спеціальної підготовки. Це нешкідлива і швидка процедура, що відкриває широкі можливості оцінки стану шкіри. Застосування дерматоскопа дає можливість фотофіксації, що дозволяє не тільки провести обстеження, а й зберегти результати.

Застосування дерматоскопії:

• Рання діагностика меланом
• Диференціальна діагностика добро і злоякісних новоутворів
• Діагностика паразитарних захворювань шкіри
• Оцінка шкіри волосистої частини голови, як допоміжний метод в діагностиці алопеції, а також захворювань пов‘язаних зі зміною основи волосся
• Диференціальна діагностика грибкових і вірусних інфекцій шкіри
• Оцінка зміни нігтьових пластин

За допомогою дерматоскопії можна оцінити судинні зміни, побачити ознаки вікового старіння, вивчити особливості пігментації, визначити рельєф шкіри та візуалізувати внутрішньо шкірні структури.

Використання дерматоскопії оцінити ризики при присутніх шкірних новоутворах. Адже в нашій клініці працює спеціаліст з досвідом понад 20 років в дерматології. Всі дерматоскопії, проведені пацієнти, зберігаються в спеціальній базі.

Записатися на обстеження